KONST / Litografier / Färglitografi 9445191
nr 944 5191
Sven Jonson
(1902-1981), Sverige
Färglitografi, Sven Jonson (1902-1981), komposition, 61/200, signerad, motivet: 24x44
Sven Jonson, svensk målare född 1902 i Halmstad, död 1981.
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
måndag 23 februari 2015
kl 19:37:19
600 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr (Budbetjänt)